Történetünk

Az ostffyasszonyfai iskola a reformáció idején, 1596 táján épült. Az első iskola az Ostffy család által épített Kígyókővár falain belül, a templom szomszédságában helyezkedett el, első tanítója Kelemen Benedek volt.

I.Lipót 1680-ban leromboltatta a várat, ez az iskolára is végzetes volt, kb. 100 éven keresztül nem volt iskola Ostffyasszonyfán, Csöngére jártak a gyerekek iskolába. Új iskola az 1800-as években épült, most már a művelődési házzal szemben. 1911-ben 74 kisiskolás járt Ostffyasszonyfán iskolába.

1938-ban új iskola épült, a tanulók száma ekkor 279 fő volt.

A második világháború éveiben a tanítás sokszor szünetelt, egy ideig a Szombathelyi Repülő Akadémia vette igénybe az iskolát. 1948-ban államosították az iskolát.

Képzeljétek el, hogy régebben hétfőtől szombatig volt tanítás.  4. osztályig volt gyakorlati foglalkozás is. A gyerekek a Lánkaparton kapáltak, és nyáron is kellett gondozni a növényeket.